הרצאות / סדנאות    TALK SHOWS

אפי פז

אודות

אפרים (אפי) פז, יליד חיפה, שכונת תל חנן, אשר בשנות ה 70 הייתה ידועה ומפורסמת בזכות אותה גלידריה אגדית, "גלידה תל חנן", וכן גם בזכות היותה שכונה שבה היה אחוז פשיעה לא מבוטל.

הוא גדל כנער מן המניין עם מורכבות והתמודדות של אבא שוטר אשר עסק בתפקידים מיוחדים מן הצד האחד, ובפשיעה אשר הקיפה אותו על כל רבדיה, אלימות, סמים ועוד.

החינוך הנוקשה וההקפדה על ערכים  מצד הוריו היו אלה שסללו את דרכו העתידית של אפי.

אביו ששירת כשוטר היה לדמות הערצה בעיניו היה מי שהניח אבני יסוד לעתידו. כבר בגיל 15 הסתובב עם אביו ברחובות העיר חיפה, שם למד על פשע, מהי זנות הרחוב, נגע הסמים, וכיצד ניתן לפתור ולסיים קטטה המונית מבלי להפעיל את כוח הזרוע בכלל.

לאחר שירות קרבי משמעותי ומספר שנות קבע , בהיותו בן 26 החליט לגשת למבדקי הגיוס למשטרה והתגייס לשירות בעיר חיפה.

את דרכו במשטרה החל במערך הסיור שם למד מהו השיטור ויסודותיו. בעקבות הצלחתו בתפקיד הוצע לו לשמש כחוקר, ולאחר מכן כחוקר במערך הנוער של העיר חיפה.

עם סיום קורס הקצינים נתבקש להישאר בתפקידי הדרכה, אולם הוא רצה לחזור אל עבודת השטח, וכך מצא את עצמו ממלא תפקיד כקצין במחלק הנוער בעיר חיפה, אותו מחלק בו שירת כחוקר נוער.

אפי התבלט בתפקידו כקצין ובאחד הימים הוטלה עליו משימה לשמש כראש צוות חקירה במקרה רצח ידוע בעיר טירת הכרמל. הוא הצליח להרשים את הממונים והם ביקשו ממנו למלא תפקיד של ראש מחלק תשאול בחיפה, מחלק אשר עסק בפיענוח מקרי רצח, שוד, אלימות חמורה ועבירות מין.
במשך 5 שנים מילא את התפקיד בו נדרש לפענח מקרים רבים ועשה זאת בהצלחה.
מקרים רבים בהם טיפל הגיעו לסיקור תקשורתי רחב בחדשות, תכניות בוקר ואפילו עובדה עם אילנה דיין.

כך נחשף ותפס ניקולאי בונר הרוצח הסדרתי הראשון במדינת ישראל, כך נעצר לינג הון צ'יאן שביתר את גופת חברתו, כך פוצחה ונתפסה מחתרת יהודית שפעלה בחיפה ועוד.

עם סיום תפקידו זה המשיך למלא מספר תפקידי ליבה ופיקוד בתחום החקירות ומודיעין בחדרה, זכרון יעקב, חיפה, זבולון ועוד.

בשנת 2022 ביקש לסיים את תפקידו ולצאת לגמלאות, בדרגת רפ"ק, כי להתפנות לעצמו ולבני משפחתו.

כיום אפי מעביר הרצאות לקהלים מגוונים בנושאי פשיעה ומניעתה, בריונות ברשת, צריכת אלכוהול בקרב בני נוער ועוד.

הרצאות

מרצים נוספים

מעוניינים בהרצאות של אפי פז? השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם!